İstanbul Aydın Üniversitesi – Aynı Okulda Aynı Bölümde Yatay Geçiş Sorunu

Merhaba,

Geçtiğimiz eğitim öğretim senesinde 2015-2016, İstanbul Aydın Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı 2. Öğretim öğrencisiydim, İlk senemi bitirdikten sonra aynı üniversitede aynı bölümde uzaktan eğitim seçeneği olduğu için uzaktan eğitim bölümü için yatay geçiş başvurusunda bulundum ve kabul oldu. Buraya kadar herşey normal değil mi?

Özetle,
1. sınıf bittiğinde yaz döneminde uzaktan eğitime geçtim. (AYNI BÖLÜM)

DC ve altı dersler sayılmayacağını biliyordum. Bu süre zarfında ortalamamı yükseltmek amacı ile uzaktan eğitime başlamadan 2 dersten yaz okuluna katıldım ve BA ve CC geçer notlar alarak derslerimi verdim ve ortalamam 2. sınıfa geçişim için sorun olmayacaktı. En azından ben böyle biliyordum.

Ders kayıt zamanı başladı, sistem üzerinden dersleri seçerken gördüğüm şey; 1. sınıf derslerini tekrar veriyor olması. Bu konuda bir yanlışlık olduğunu bölüm hocamla görüştüm. Karşılıklı görüşmelerden sonra asıl sorunun kredim yetmediği için 2. sınıf kaydımın yapılmadığını gördüm, 1.sınıfı tekrar okumak mecburiyetindeydim, ama bu imkansızdı 2. sınıf için kredim yeterliydi yaz okulunda aldığım dersler ile birlikte. Asıl olay burada başlıyor.

Üniversite, iki bölüm arası (ikisi de aynı bölüm birisi uzaktan diğeri ikinci öğretim) dersleri ders saatleri uyuşmadığı için (Derslerin içerikleri aynı) kredisi AA bile olsa saymıyor 1. sınıfı tekrar okumak mecburiyetinde kalıyorum.

Herkes hata yapabilir her ne sebeple olursa olsun burada kişilerin hayatlarını direk etkileyecek bir durum söz konusu ve okul burada amatörlükte zirve yapıyor.

BENİM BU ŞEKİLDE BİR SENEM YANDI DERDİMİ BU SÜREÇTE HERKESE ANLATTIM.

Okulda bölüm başkanından, rektör yardımcısına kadar ama sonuç olarak hiçbir çözüm üretilmedi. Okulu tercih edecek arkadaşlara önerim; ETMEYİN, böyle bürokraside zirve yapmış amatörlüğün dibini vurmuş okullarda hayatınızın en verimli, en güzel yıllarını harcamayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x